Úvod » Překlady » Jak změnit anglický WordPress na český

Jak změnit anglický WordPress na český

Občas se stane, že si koupíte doménu a hosting od hostingové společnosti, kde si můžete instalovat WordPress na jedno kliknutí, bohužel se občas stává, že se vám nainstaluje anglická verze.

Nezoufejte, jde to snadno napravit.

Nejprve si stáhnete českou verzi WordPressu zde. Pak se podíváte do složky, kterou jste si stáhli, bude zabalena v souboru zip, takže otevřete pravděpodobně složku s názvem „wordpress-5.3.2-cs_CZ“ dále rozkilnete „wordpress“ a „wp-content“ a tam už uvidíte složku „languages“, tu si zkopírujete někam do počítače a pak tuto složku nahrajete na FTP server do složky  „wp-content“ pomocí např. Total Commader.

Cesta k souboru: wordpress-5.3.2-cs_CZ>>wordpress>>wp-content>>languages

Poté v administraci WordPress půjdete do menu, najdete Settings (Nastavení)>>General (Obecné) a najdete „Site Language (Jazyk webu)“ tam už jen rozkliknete možnosti a zadáte Čeština.

Možné problémy:

Nemůžete najít složku Languages, nestáhli jste si český WordPress, zkuste stáhnout jinou verzi WordPressu z wordpress.org.

 

Máte hotovo.

 

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.

Radka Jiránková

webdesigner, udelam-web.cz