Úvod » Překlady » Jak změnit anglický WordPress na český

Jak změnit anglický WordPress na český

Občas se stane, že si koupíte doménu a hosting od hostingové společnosti, kde si můžete instalovat WordPress na jedno kliknutí, bohužel se občas stává, že se vám nainstaluje anglická verze.

Nezoufejte, jde to snadno napravit.

Nejprve si stáhnete českou verzi WordPressu zde. Pak se podíváte do složky, kterou jste si stáhli, bude zabalena v souboru zip, takže otevřete pravděpodobně složku s názvem „wordpress-5.3.2-cs_CZ“ dále rozkilnete „wordpress“ a „wp-content“ a tam už uvidíte složku „languages“, tu si zkopírujete někam do počítače a pak tuto složku nahrajete na FTP server do složky  „wp-content“ pomocí např. Total Commader.

Cesta k souboru: wordpress-5.3.2-cs_CZ>>wordpress>>wp-content>>languages

Poté v administraci WordPress půjdete do menu, najdete Settings (Nastavení)>>General (Obecné) a najdete „Site Language (Jazyk webu)“ tam už jen rozkliknete možnosti a zadáte Čeština.

Možné problémy:

Nemůžete najít složku Languages, nestáhli jste si český WordPress, zkuste stáhnout jinou verzi WordPressu z wordpress.org.

 

Máte hotovo.

 

Jakou šablonu doporučuji pro tvorbu webových stránek na WordPress:

Šablonu doporučuji proto, že s ní mám osobní zkušenosti, sama stavím většinu webových stránek na této šabloně, dokážete totiž postavit webové stránky na míru, šablona je v češtině, stále se vyvíjí, najdete neuvěřitelně mnoho návodů, se šablonou dokážete téměř kouzlit.

Divi WordPress Theme

Máte problém s webem?

Objednejte si mé služby:

tel.: 734332360

Radka

Radka

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.