Úvod » WordPress » Jak nastavit zálohu webu WordPress

Jak nastavit zálohu webu WordPress

 

Jednoduše řečeno, web se skládá ze souborů a databáze. V databázi máte např. vložené produkty, stránky atd. ta stále přibývá jak vkládáte na web další stránky a zboží. Hosting máte u nějaké firmy, ta dělá zálohy jak souborů, tak databáze, ale např. každých 14 dnů zálohu přepíše na novou. Pokud máte web napaden např. malwarem, (to je většinou, že když vlezete někam na web a ono Vás to najednou přepinkne na nějaký cizí web) a Vy si toho napadení během těch 14 dnů nevšimnete, tak záloha se přepíše na zálohu i s napadením a je pak velký problém web dát do kupy.

Když si necháte udělat web, udělá si tvůrce webu většinou zálohu jak souborů tak databáze, (já osobně od určité doby dělám zálohy každému klientovi, je to taková pojistka, když by se cokoli stalo, tak abych dokázala web znovu vrátit do podoby, kdy jsem mu web vytvořila).

Jenže jak plyne čas, tak si na web píšete nové články a do eshopu vkládáte nové zboží a databáze se Vám plní a plní. Pokud je váš web napaden a máte u hostingu již přepsanou zálohu na tu obsahující již napadení (třeba malware) tak ano, můžete napsat tvůrci webu jestli nemá nějakou tu zálohu, ale web vrátíte jen do podoby toho webu, který byl při vytvoření a zbytek zboží a článků je ztraceno a musíte si znovu vše na web vložit sami. Nebo případně zaplatit firmu, která se stará o odvirování webů, ale je to složitá a drahá varianta. Proto je dobré už při tvoření webu, nastavit automatické zálohy databáze a záloha vám bude chodit na mail např. jednou denně, jedenkrát za týden či měsíc, jak budete potřebovat. A tím pádem pak kdykoli napadený web můžete smazat ze serveru a nahrát si ho na hosting znovu.

Jaký plugin tuto zálohu umí? Je to iThemes Security.

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.

Radka Jiránková

webdesigner, udelam-web.cz