Chystáte se mít svůj vlastní osobní či firemní web? Vytvoření vlastního webu může být pro někoho noční můrou, obzvláště když nejste technický typ. Ale nebojte nejste jediní na světě a proto je tu podrobný návod jak si vytvořit vlastní web krok za krokem. A nejlepší je na tom, že můžete vytvořit perfektní web kompletně bez programování.

Tento návod poslouží všem věkovým skupinám i lidem bez IT dovedností, pokud byste přesto potřebovali pomoc s vytvořením webu, můžete se na mě obrátit zde.

Pokud si chcete vytvořit vlastní webové stránky, pokračujte v návodu jak si vytvořit svůj web krok za krokem níže.

Zde jsou sepsány jednotlivé body, které vám postupně budu vysvětlovat.

Jak najít vhodný název pro vaši doménu a jak si tento název zaregistrovat
Jak vybrat nejlepší hosting pro váš web
Jak nainstalovat redakční systém WordPress
Instalace šablony pro změnu vzhledu vašeho webu
Jak vytvořit stránku ve WordPressu
Přizpůsobení WordPress webu pomocí pluginů = doplňků a rozšíření
Zdroje kde se dá naučit něco více o WordPress a získání podpory
Webové stránky s více funkcemi

Než začneme vytvářet webové stránky, pojďme se podívat na nejčastěji kladené otázky, které dostávám.

Kolik stojí web na WordPressu?

Velice záleží co od webu očekáváte, co všechno chcete, aby web uměl. Tím nejdůležitějším základem je: doména, hosting, redakční systém, šablona a pak ještě nějaké pluginy, které rozšiřují možnosti webu.

Doména – to je vlastně název webu, doména se skládá z www, poté je název, který si vymyslíte a dále je koncovka např. .cz nebo .eu, .com, .de atd. celkově doména vypadá např. takto www.udelam-web.cz, cena domény je kolem 200 Kč ročně a kupuje se u hostingových firem např. Wedos.cz

Hosting = tarif, dle náročnosti webu a také kolik zákazníků na web bude např. chodit, aby vám web rychle fungoval, hosting stojí kolem 500 Kč – 2000 Kč ročně.

Redakční systém = např. WordPress, je to celé jádro webu, přes které si můžete tvořit vlastní strukturu webu a vzhled, velmi populární je nyní redakční systém WordPress, který pokud si na web nainstalujete, skrývá v sobě již pár základních šablon, které pro jednoduchý web v začátcích postačí. WordPress můžete na váš web snadno nainstalovat u firmy Wedos na jedno kliknutí.

Šablona = pokud potřebujete profesionální vzhled webových stránek, je dobré se poohlédnout po placených šablonách, weby pak vypadají hodně dobře, jsou rychlé a moderní. Některé šablony jsou zdarma a k jednoduchému webu vám bohatě postačí, jiné jsou placené a lze pomocí těchto šablon vytvořit plně profesionální vzhled webu, cena placených šablon se pohybuje běžně kolem 1000 Kč – 2000 Kč.

Pluginy = rozšíření pro další funkce webu, např. kontaktní formulář, galerie, propojení webu s Google Analytics, online chat atd., většina se dá sehnat zdarma a některé je potřeba zaplatit, záleží co chcete navíc, aby váš web uměl.

Na jaké platformě web postavit?

Nejrozšířenějším systémem na tvorbu webových stránek je WordPress, zhruba 30% všech webových stránek je postaveno na WordPressu. WordPress je velmi oblíbený, protože jeho ovládání je intuitivní a snadno pochopitelné, web si dokáže vytvořit i naprostý laik. WordPress je velmi flexibilní, díky mnoho rozšířením, postavíte si velice rychle web na míru a co je nejlepší, tento systém je neustále vylepšován a modernizován početnou skupinou programátorů z celého světa.

WordPress je zdarma, kdokoli si jej může stáhnout a vytvořit si jakýkoli web bez žádného omezení.

Jak si tedy vytvořit svůj web? Zde je postup:

Krok č. 1 – Doména, je to název adresy webu, kterou zákazníci zadají do prohlížeče např, Chrome nebo Internet Explorer, aby se dostali na váš web. Je to jako telefonní číslo, které váš kamarád musí naťukat do telefonu, aby vám mohl zavolat. Doména by měla být krátká, výstižná a snadno zapamatovatelná, nejlépe s koncovkou .cz a koupíte ji např. u společnosti Wedos.

Krok č. 2 Hosting, to je tarif pro doménu, podobně jako máte tarif od operátora k vašemu telefonnímu číslu. Hostingů je velmi mnoho, doporučuji jeden z hostingů od firmy Wedos, je to velice oblíbená hostingová firma, má perfektní zákaznickou podporu a ceny za své služby drží při zemi.

Cena domény s CZ koncovkou vychází na 176 Kč/rok objednávat můžete u společnosti Wedos, najdete zde i ceník dalších domén.

Variantu hostingu pro WordPress web doporučuji vybrat NoLimit, cena hostingu je 625 Kč/rok, ale pokud zadáte tento kód WN450TQKM9 při objednávce hostingu, tak obdržíte 50% slevu z ceny hostingu. Objednávejte zde a najdete tu i ceník další varianty hostingu.

Spoustu let spokojeně využívám služby od společnosti Wedos, kupuji domény i hosting pro mé klienty a jsem s nimi velmi spokojena. Proto Vám jejich služby mohu opravdu doporučit.

Návod jak koupit doménu a hosting (základ pro vlastní web)

Koupit doménu a hosting

Nejprve přejděte na web hostingové firmy Wedos, kliknete v menu na domény, níže zadáte název domény a kliknete na tlačítko ověřit. Tím zjistíte jestli je vámi vymyšlený název domény volný k prodeji nebo jej někdo již vlastní. Jakmile najdete vhodný název domény, který je volný k prodeji, objeví se vám tlačítko registrovat, kliknete na něj.

Dále pak stačí zakliknout bod – chci webhosting NoLimit a zaškrtnout tři souhlasy dole na stránce, poté klikněte na tlačítko pokračovat v objednávce.

Dalším krokem je nastavení domény, kde necháte vše jak je a kliknete jen na odsouhlasení s podmínkami registrace doménových jmen a na tlačítko pokračovat v objednávce.

 

 

 

 

Share This

Share this post with your friends!