Úvod » Jak udělat web » Jak vytvořit webové stránky

Jak vytvořit webové stránky

Rady nad zlato, já kdybych nějaký návod před 10ti lety četla, tak by mi to ušetřilo spousty času a nervů. Pokud chcete zjistit jak vytvořit webové stránky přečtěte si návod níže, je to můj návod jak postupuji já a ničeho se nebojte, sepsala jsem to pěkně polopatě.

Kolik stojí web na WordPress

Úplně jednoznačně se to nedá říci, protože nevím jaký web budete chtít mít a nebo jestli to nebude rovnou eshop, ale základ toho co je potřeba ke zprovoznění webu uvádím níže:

 

  • DoménaDoména je jedinečná adresa Vašich webových stránek jako např. www.udelam-web.cz 160 – 350 Kč/rok
  • HostingHosting je tarif pro doménu, rozlišuje se většinou podle rychlosti 400 – 1400 Kč/rok
  • Redakční systémNapř. WordPress, je to administrační rozhraní, ve kterém postaví web i laik bez nutnosti znát programování. WordPress je zdarma
  • ŠablonaVzhled vašeho webu – Některé šablony jsou zdarma, ale za moc nestojí a jiné placené kolem 1500 – 2500 Kč některé jsou zdarma, ale většinou jsou něčím omezené, jinak cena kolem 1500 Kč
  • PluginyPluginy, které rozšiřují možnosti webu (jako online platby kartou, lepší galerie atd.) ceny jsou různé některé jsou zdarma některé placené kolem 2000 Kč a některé se platí jednorázově a jiné ročně
  • Váš časVytvoření webu zabere dost času Cena je různá

Web s redakčním systémem WordPress

WordPress pro mě number one, je to jednička pro blbouny co neumí porgramovat, jako já.. Ale dokážete si vytvořit plně profi web a obyčejný smrtelník nepozná, že je web vytvořen pomocí nástroje pro netechnické typy. Navíc jestli chcete web pořídit levněji a svépomocí a neumíte programovat, tak vám holt ani jiná možnost nezbyde.

WordPress je redakční systém, je to věcička velice chytrá a přes něj budete ovládat celý váš web, nastavíte si téměř vše, třeba jak bude web vypadat, co kde bude umístěno a napíšete si texty a vložíte na stránky, úplně jednoduše a co by vám nešlo, tak na to dohledáte návod třeba na youtube, protože WordPress je celosvětově velice oblíbený, proto není nouze o podrobné návody jak a co nastavit.

Navíc lze vytvořit web velice jednoduše, kopíte doménu, hosting a přes administraci např. u splečnosti Wedos si WordPress nainstalujete na váš web a máte ihned svůj první web vytvořen.

Co je šablona na web

WordPress v sobě skrývá základní šablony zdarma, takže pokud vám bude vyhovovat vzhled, tak máte hotovo a komu vzhled základních šablon nevyhovuje, může si velice snadno instalovat šablonu jinou, jsou jich tisíce, některé placené a jiné zdarma.

Pluginy pro WordPress

Pluginy jsou doplňky pro váš web. Základní web, který získáte instalací WordPressu např. v sobě nemá eshop a pokud eshop chcete, je potřeba si doinstalovat plugin. Např plugin Woocommerce a je zdarma, takže si v podstatě můžete snadno proměnit web na eshop. Samozřejmě některé pluginy jsou placené, takže jestli chcete mít na eshopu platby kartou, musíte už nějaký ten plugin zakoupit, většina pluginů je zdarma a ty placené většinou stojí okolo 1500 Kč. Pomocí pluginů si krásně vytvoříte web na míru.

Co je doména a kde ji koupit

Doména je jedinečná adresa vašich stránek, začíná na www a končí většinou dle kódu dané země, pro Čechy je to .cz, ale koncovky mohou být různé např. .eu, .com, .de, .info, .biz a tak dále, záleží na vás co si při nákupu domény zvolíte. (Wedos má aktuální cenu domény 176 Kč/rok)
Vymyslete si tedy název a pak již stačí doménu ověřit, zda je volná k prodeji a koupit např. u společnosti Wedos.

Co je hosting

Hosting je místo na internetu, kde jsou uloženy všechny obrázky, které na webu budete mít, texty a prostě a jednoduše všechny potřebné soubory, aby vám váš web fungoval, pokud nevíte, který hosting vybrat, tak doporučuji objednat hosting NoLimit od Wedos, pro standardní web hosting určitě stačí a kdykoli se pak dá v budoucnu změnit na vyšší tarif, pokud by případně něčím nevyhovoval.

Já sama používám a kupuji i pro mé klienty hosting a domény u společnosti Wedos, proto Vám jejich služby mohu doporučit.

Krok1

Vymyslete název domény a vyzkoušejte si názvy, zda jsou volné k prodeji zde.

Pokud je doména volná k prodeji, objeví se vám dole tlačítko REGISTROVAT, na které kliknete.

Krok2

Nyní zakliknete chci webhosting NoLimit (placený, objednávku vyplníte po dokončení objednávky domény)

a všechny tři souhlasy úplně dole a kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok3

Dále zakliknete souhlas s podmínkami registrace doménových jmen a kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok4

Pak přijde krok registrace, zadáte vaše údaje, email, firma, jméno, příjmení, telefon a odkliknete všechny 4 souhlasy dole, opíšete kód z obrázku a kliknete na ZAREGISTROVAT

Krok5

Dále se vám zobrazí obrazovka, kde budete muset vyplnit přihlašovací údaje, které vám během chvilky dorazí do vámi zadaného emailu

Krok6

Po přihlášení budete muset vyplnit znovu své údaje, jméno, adresu, telefon

doklad – typ můžete nechat prázdné

a navolíte si, které údaje mají být skryty v registru domén (když se někdo podívá do registru domén, tak aby tam nebylo vidět např. vaše telefonní číslo)

Kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok7

Nakonec budete zadávat fakturační údaje, které se objeví na faktuře. Kliknete poté na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok8

Dostanete se na stránku, kde se vám zobrazí všechny vložené údaje, vy je zkontrolujete a kliknete na DOKONČIT OBJEDNÁVKU a máte koupenou doménu s hostingem.

Jak nainstalovat WordPress

Krok1

Na Váš email Vám přijdou od Wedos přihlašovací údaje do administrace Wedos. Do administrace Wedos se dostanete na této webové adrese www. wedos.cz a nahoře v pravém rohu najdete a kliknete na zákaznická administrace. Dále vyplníte své přihlašovací údaje – pokud jste již přihlášeni, pokračujte krokem 2

Krok2

Po přihlášení do administrace Wedos najdete a kliknete v levém menu na Webhosting.

Krok3

Zobrazí se Vám seznam všech hostingů, které máte zakoupeny, vyberete příslušný hosting, měl by se jmenovat stejně jako název domény, kterou jste si vybrali. Kliknete na jeho název.

Krok4

Zobrazí se Vám detaily o hostingu, v levém menu najdete a kliknete na Instalátor aplikací (NEW)

Krok6

Kliknete v seznamu níže na WordPress

Krok7

Dále kliknete na tlačítko instalovat

Krok8

Nastavení necháte tak jak je a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Krok9

Dopíšete nutné údaje, doporučuji výchozí jméno Admin smazat a nahradit jiným – nějaké vymyšlené jméno, pod kterým se budete přihlašovat, dále heslo, Váš email, v případě, že se nebudete moci přihlásit Vám na tento email přijde nové heslo. Dopíšete také název a popis webu např. co budete prodávat nebo nabízet za služby, v administraci webu se toto dá následně změnit. Jakmile budete mít vše vyplněné, můžete kliknout na tlačítko Pokračovat.

Krok10

Nyní už stačí jen kliknout na tlačítko Zahájit instalaci.

Krok11

Chvilku počkáte, než se WordPress nainstaluje.

Krok12

Jakmile bude instalace dokončena, objeví se Vám hláška Aplikace byla úspěšně nainstalována. Máte hotovo.

Do emailu Vám přijde informace o zřízení databáze a druhý email o nainstalování WordPress s URl adresou pomocí které se přihlásíte do Vašeho webu a můžete si jej již upravovat k obrazu svému. Běžná adresa pro přihlášení do WordPress webu je www-vasedomena.cz/wp-admin

Přeji hodně štěstí

Radka

Radka

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.

Máte problém s webem?

Objednejte si mé služby:

tel.: 734332360