Chcete si vytvořit svůj vlastní web, blog, firemní web nebo rovnou eshop? Nechcete finance investovat do najmutí programátora? Nevíte o tvorbě webu skoro nic, programování je pro Váš španělská vesnice, ale přesto chcete zkusit vytvořit web svépomocí? Už máte představu co na webu bude, ale nevíte jak začít a co vše je třeba pořídit, abyste mohli svůj web plnit obsahem? Pojmy jako doména, hosting, webhosting, responzivní web, redakční systém se Vám pletou a stále váháte jaké nejlepší řešení vybrat? Nemůžete se ve spousty nabídkách zorientovat? Možná už jste zkusili vytvořit web, ale nedopadlo to zrovna nejlépe nebo jste se zasekli někde na půl cesty.

Pomohu Vám v začátcích jak se v tom všem ohledně webů vyznat, vysvětlím Vám jaké jsou možnosti jak vytvořit web a jaké jsou mezi způsoby vytvoření webu rozdíly a čeho se vyvarovat.

Sepsala jsem návod jak vytvořit plně profesionální vlastní webové stránky svépomocí a bez znalosti programování. Ono to dnes už jde a nemusíte se kvůli tvorbě webu obracet programátora, zvládnete to sami a jednoduše. Takže jestli chcete mít krásný moderní responzivní web, který se hezky zobrazuje na všech zařízeních jako mobil, tablet a počítač, pak čtěte dále.

Jak by se Vám líbily webové stránky, které si můžete sami snadno upravovat co se týče vzhledu, funkcí a také si je můžete lehko a kdykoli sami spravovat, vkládat články, fotky, videa, prodávat na nich zboží? Webové stránky, které budou Vaše a nebudete za ně muset měsíčně platit majlant? Ukážu Vám co vše budete k vytvoření webu potřebovat, jaký je postup tvorby webu a kolik takové webové stránky stojí.

Neztrácejte hlavu a nevzdávejte to, web jde udělat za pár kaček a ještě k tomu to zvládne udělat i naprostý laik!!!

Jak vytvořit vlastní webové stránky zdarma?

Jednoduše pomocí redakčního systému WordPress

Dnes existuje mnoho způsobů jak si vytvoříte webové stránky zdarma. Ale je to nejlepší řešení? Není lepší než web zcela zdarma raději investovat 1200 Kč a mít svůj web, který budete i přímo vlastnit? Já jsem pro druhou možnost. Než se rozhodnete jestli web zdarma nebo web za pár korun, vysvětlím Vám jaké řešení můžete zvolit a jaké problémy mohou nastat, pokud si zvolíte web zdarma a proč raději vytvořit vlastní webové stránky třeba na redakčním systému WordPress, který je také zdarma, ale není zde omezení, jako když si objednáte tarif pro web zdarma.

Nic není zadarmo, už jste to slyšeli? A platí to stále. Web zdarma Vám časem přestane stačit a budete muset přejít na placený tarif.

Určitě jste se setkali s nabídkou webu zdarma od WIX nebo Webnode, podobně dříve hodně frčely Estranky. Ano objednáte si web zdarma a dostanete jej. Někomu to stačí, třeba jako pokus mít svůj vlastní web, psát si na web články, ale myslete do budoucna, pozor až se s webem vypracujete, až Vám na něj budou chodit návštěvníci, až s webem budete chtít udělat něco víc než poskytuje tarif zdarma, nebo pokud budete chtít začít s webem podnikat, tak Vám toto řešení přestane stačit a začnete řešit problémy typu jak jej přesunout jinam, protože WIX nebo Webnode pro Vás časem začne být drahé řešení.

První problém,  web vytvořený na WIX nebo Webnode není Váš a nelze jej jednoduše zkopírovat a přesunout jinam. Pokud budete časem od WIXu nebo Webnode a podobných služeb potřebovat odejít na levnější řešení, nemůžete si celý web jednoduše zkopírovat, budete muset všechno nově vytvořit znovu.

Druhý problém, zdarma dostanete název webu typu vasnazev.wix.cz nebo vasnazev.webnode.cz, což je neprofesionální a pokud plánujete podnikat, tak je to k ničemu, web s názvem jiné firmy není dobré řešení. Jde navíc o dlouhý název, který si nikdo nezapamatuje.

Třetí problém, web zdarma často nemá kvalitní SEO nebo vůbec možnost SEO nastavení, abyste mohli vylepšit pozice ve vyhledávačích jako jsou Google a Seznam.

Čtvrtý problém, u webu zdarma nebudete mít vlastní email s vlastní koncovkou. Email Vám služba možná poskytne, ale bude s koncovkou služby, kterou si platíte.

Pátý problém, pokud budete mít s webem problém, na podporu se nemůžete zcela spolehnout nebo pomoc bude trvat dlouho. Weby zdarma nemají podporu nebo velice omezenou.

Šestý problém, budete mít na webu umístěny cizí reklamy a musíte si připlatit, abyste měli web bez reklam.

Když to shrnu, levné řešení je nakonec drahé řešení.

I web zdarma si musíte nastavit a vložit si na něj svůj obsah, takže tomu věnujete svůj čas. OK, ale když už do toho dáte svůj čas, tak za několik měsíců nebo pár let zjistíte, že chcete mít více funkcí nebo potřebujete mapku, kontaktní formulář, anketu, něco na webu mít navíc nebo web nějak více upravit a setkáte se s omezením, kdy již nebudete moci využívat web zdarma, ale už si budete muset měsíčně připlatit za něco navíc v podobě vyššího tarifu a pak Vás bude web stát daleko více, než když si jej vytvoříte na vlastní doméně třeba na redakčním systému WordPress.

Redakční systém WordPress, je mimochodem také zdarma, web je Váš a platíte si pouze 1x za rok doménu, protože jste vlastníci webu a místo na internetu, hosting. S webem si můžete dělat co chcete a bez pravidelných měsíčních poplatků nebo nějakých omezení.

Jak vytvořit web s vlastní doménou?

K vytvoření webu je potřeba doména, hosting a systém na vytvoření webu.

Když chcete vytvořit web, máte mnoho možností. První možnost je zaplatit programátora a nechat si web postavit. Druhá možnost je vytvořit si vlastní web na redakčním systému. A třetí možnost je si web pronajmout. Nechcete služby pronájmu webových stránek typu Webnode, Wix, Estranky? Dobře děláte, webové stránky typu neco.webnode.cz nemají s opravdovým webem mnoho společného. Za prvé to nevypadá hezky, není to profesionální a těžko se takový web zapamatuje. Celkově je to dost amatérské řešení, ale někomu to může postačovat. Pokud mezi takové lidi nepatříte a chcete mít webové stránky s vlastní doménou typu neco.cz a jste odhodlaní si web vytvořit sami, tak doporučuji využít redakčního systému WordPress.

Kde vytvořit webové stránky?

Nejlevnější a velice oblíbený systém na vytvoření webu je redakčním systém WordPress, který si můžete snadno a zdarma instalovat přes administraci Wedos, jakmile si u nich pořídíte doménu a hosting.

Kolik stojí založení webu?

Založení webových stránek stojí různě a záleží kde si web založíte a co k tomu použijete. V každém případě budete pro založení webu potřebovat koupit doménu a hosting. Nejlevnější domény a hosting jsou stále ještě u společnosti Wedos. Po zakoupení domény a hostingu si můžete na web instalovat redakční systém WordPress „na jedno kliknutí“.

Jak si založit doménu?

Když si chcete založit nebo koupit doménu, tak stačí, když zajdete na stránky www.wedos.cz, tam si zadáte název webu, který si přejete vlastnit a Wedos Vám vyjede, zda je tento Vámi vybraný název volný k prodeji. Pokud název bude již obsažen, tak Vám Wedos nabídne i jiné alternativy s jinou koncovkou webu jako .com, .eu, .net, já doporučuji pro české prostředí .cz nebo .eu případně .com.

Doména, je to název adresy webu, kterou zákazníci zadají do prohlížeče např, Chrome nebo Internet Explorer, aby se dostali na váš web. Je to jako telefonní číslo, které váš kamarád musí naťukat do telefonu, aby vám mohl zavolat. Skládá se z www, poté je název, který si vymyslíte a dále je koncovka např. .cz nebo .eu, .com, .de atd. celkově doména vypadá např. takto www.udelam-web.cz. Doména by měla být krátká, výstižná a snadno zapamatovatelná, nejlépe s koncovkou .cz. Doména stojí okolo 200 Kč ročně (Wedos má aktuální cenu 176 Kč/rok)
Vymyslete si tedy název a pak již stačí doménu ověřit, zda je volná k prodeji a koupit např. u společnosti Wedos.

Získejte EU doménu s 50% slevou

Pokud objednáte doménu .EU můžete získat 50% slevu pomocí tohoto kódu DM222CV824, který zadáte při objednávce.

Kde koupit web?

U společnosti Wedos, stačí objednat doménu a hosting, nainstalovat redakční systém a máte web hotov. Pak už je jen na Vás jak si web upravíte barevně, jaké si vytvoříte položky v menu a co na web dáte za obsah.

Co je to web hosting?

Web hosting nebo jen hosting, je místo na internetu. Váš web se skládá ze spousty textů, obrázků, fotek a dat, aby web vůbec fungoval. Tato data musí být někde uložena, říká se tomu server, který musí každý kdo má web platit.

Hosting, to je tarif pro doménu, podobně jako máte tarif od operátora k vašemu telefonnímu číslu. Nabídek na hosting je velmi mnoho, vybírá se podle náročnosti webu, velikosti a také kolik vám na web bude chodit zákazníků, ale pokud nevíte, který vybrat, tak doporučuji objednat ten nejlevnější hosting NoLimit od firmy Wedos, pro začátek určitě stačí a základní variantou určitě nic nezkazíte, kdykoli se pak dá dodatečně změnit na vyšší variantu, pokud by nevyhovoval.

Získejte hosting se slevou 50%

Pokud zadáte tento kód WN222KTDNW při objednávce hostingu, tak obdržíte 50% slevu z ceny hostingu. Objednávejte zde a najdete tu i ceník další varianty hostingu.

Spoustu let spokojeně využívám služby od společnosti Wedos, kupuji domény i hosting pro mé klienty a jsem s nimi velmi spokojena. Proto Vám jejich služby mohu doporučit.

Kolik stojí správa webových stránek?

Cena správy webových stránek záleží jakou službu si vyberete, obyčejně platíte jen doménu a hosting a a web si spravujete sami, takže cena za správu vyjde zhruba na 1200 Kč. Pokud si chcete platit správce Vašeho webu, který Vám web bude upravovat tak jsou ceny různé.

V čem vytvořit webové stránky?

Webové stránky je možné vytvořit v různých redakčních systémech jako je WordPress, Joomla, Drupal. Nebo lze vytvořit webové stránky jak jsem již psala na systému WIX nebo Webnode, ale to nedoporučuji, časem Vám stejnak systém přestane vyhovovat a levný web se změní v drahé řešení, psala jsem o tom výše.

Jak na tvorbu webových stránek?

Začít s webem je jednoduché a zvládne to i laik, který neumí programovat. Dnes jsou k dispozici zdarma redakční systémy jako je WordPress, se kterým si web postavíte jednoduše a snadno si na web můžete vkládat texty, obrázky, videa, návody, psát blog, prodávat zboží.

Jak začít tvořit webové stránky?

K vytvoření webových stránek budete muset promyslet název Vašeho webu, jak se bude jmenovat, měl by být krátký a dobře zapamatovatelný. Také si budete muset pořídit hosting, místo kde budou uložena data Vašeho webu.

Jak editovat webové stránky?

Editace webových stránek je snadná a není k tomu již potřeba znát programování. Editovat webové stránky můžete například v oblíbeném redakčním systému WordPress, který je uživatelsky velice příjemný, snadný na obsluhu webu a tento systém je zdarma. K redakčnímu systému existuje spousta rozšíření, která například z webu udělají eshop.

Co je to redakční systém?

Redakční systém je systém, pomocí kterého si můžete snadno vytvořit a upravovat svůj web.  V redakčním systému můžete tvořit plně profesionální firemní webové prezentace a také eshop. Redakční systém je jakési administrační rozhraní, do kterého se přihlásíte a můžete v něm snadno pracovat bez znalostí programování. Je to systém například jako emailová schránka.

WordPress neboli redakční systém, je to takové jádro pro ovládání a úpravy webu, je určen pro ty, kteří neumí programovat a chtějí si vytvořit svůj vlastní web. Pomocí WordPress si můžete snadno tvořit vlastní strukturu webu a jeho vzhled a to opravdu bez pomoci programátora. WordPress je velmi populární a pokud si jej na web nainstalujete, skrývá v sobě již pár základních šablon, které pro jednoduchý web v začátcích postačí. WordPress můžete na váš web snadno nainstalovat u firmy Wedos na jedno kliknutí.

S WordPressem nešlápnete vedle, je to nejrozšířenější systémem na tvorbu webových stránek, zhruba 30% všech webových stránek je postaveno na WordPressu. Tento redakční systém je velmi oblíbený, protože jeho ovládání je intuitivní a snadno pochopitelné, jednoduchý web si dokáže vytvořit i naprostý laik. WordPress je velmi flexibilní, protože se dá sehnat mnoho rozšíření zdarma a tak si postavíte velice rychle web na míru a co je nejlepší, tento systém je neustále vylepšován a modernizován početnou skupinou programátorů z celého světa.

WordPress je zdarma, kdokoli si jej může stáhnout a vytvořit si jakýkoli web bez žádného omezení.

Jaký redakční systém?

Redakčních systémů je spousty, můžete vybrat například WordPress, Joomla! a nebo Drupal.

Jak vytvořit prodejní web?

Nejjednodušší způsob jak vytvořit eshop je pomocí redakčního systému WordPress, do kterého doinstalujete rozšíření Woocommerce. Woocommerce je zdarma a pomocí něj rozšíříte web o eshop.

Jak vytvořit webové stránky ve WordPressu?

Nejprve koupíte doménu a hosting, poté si v administraci Wedos nebo jiného registrátora domén, kliknete na instalátor aplikací, vyberete WordPress a spustíte instalaci. Poté se již můžete přihlásit do administrace webových stránek a upravovat si svůj web jak potřebujete.

Kolik stojí web na WordPressu?

Redakční systém WordPress je zdarma, proto cena webu na WordPressu bude stát jen roční poplatek za doménu a hosting. Velice záleží co od webu očekáváte, co všechno chcete, aby web uměl a jestli to bude jen web nebo i eshop. Rozšíření webu o další funkce nemusíte řešit hned, ale rozhodnout se později a web si pomalu vybudovat od jednoduchého webu třeba po eshop. Pokud si chcete vytvořit web sami, tak nejdůležitějším základem, abyste nějaký web měli je:

  • DoménaDoména je jedinečná adresa Vašich webových stránek jako např. www.udelam-web.cz cca 200 Kč/rok
  • HostingHosting je tarif pro doménu, rozlišuje se většinou podle rychlosti cca 1000 Kč/rok (doporučuji se SSL certifikátem v objednávce je to již přednastaveno)
  • Redakční systémNapř. WordPress, je to administrační rozhraní, ve kterém postaví web i laik bez nutnosti znát programování. WordPress je zdarma
  • ŠablonaVzhled vašeho webu. , pokud chcete web s redakčním systémem WordPress, tak v základu jsou dostupné šablony zdarma. V budoucnu si můžete pořídit/dokoupit vzhled podle Vašeho uvážení, šablon je spousty, tisíce.
  • PluginyPluginy, které rozšiřují možnosti webu (jako online platby kartou atd.) ceny jsou různé většinu seženete zdarma některé jsou placené, pro základní web nemusíte řešit a opět se rozhodnete až web bude, tak poté co si na něm vybudujete.
  • Váš časVytvoření webu zabere dost času cena je různá

 

 

Pluginy = rozšíření pro další funkce webu, např. kontaktní formulář, galerie, propojení webu s Google Analytics, online chat atd., většina se dá sehnat zdarma a některé je potřeba zaplatit, záleží co chcete navíc, aby váš web uměl.

Co je to WIX?

WIX je služba pronájmu webu, mají nabídku různých tarifů. Nabízí zprvu základní web zdarma, ale ne na vlastní doméně. Budete limitování názvem webu s koncovkou wix nebo dostanete doménu pouze na první rok zdarma.

Kolik stojí web na WIX?

WIX má několik plánů, ze začátku Vás lapí hezkými texty, že je vše snadné a zdarma, ale časem uvidíte, že budete limitováni a čas, který strávíte nad webem, který není ani Váš se podle mě nevyplatí. Navíc proč nevyužit raději WordPress kde máte také jednoduché ovládání, můžete tam mít i drag&drop editor a spoustu šablon.

Co je to Webnode?

Také služba, kdy si pronajímáte web, nejste vlastníkem, vše co si na webu vytvoříte nemůžete jen tak zkopírovat a přesunout jinam, pokud časem zjistíte, že potřebujete vyšší funkce webu a u Webnode být se Vám již nevyplatí, tak zapláčete.

Kolik stojí Webnode?

Webnode má několik tarifů, základní je zdarma. Ale je omezen. Takže pro svůj první web toto řešení možná využijete, ale čas který nad touto službou strávíte raději vložte do času nad vytvořením webu ve WordPressu, který není limitován nějakými tarify.

Co je to responzivní webdesign?

Responzivní web je web, který se dokáže přizpůsobit na mobilu, tabletu i počítači, podle toho jak je obrazovka, na které web prohlížíte velká. Responzivní webdesign je dnes nutností. Například na redakčním systému WordPress máte k dispozici spoustu moderních šablon, které responzivní design nabízejí.

Jak přizpůsobit web pro mobil?

Pokud máte již web a chcete jej přizpůsobit pro mobilní telefon, tak budete muset zjistit v čem máte web vytvořen. Pokud máte web vytvořen v redakčním systému WordPress a máte tam nějakou starší šablonu, která dříve responzivní design nepodporovala, tak stačí, když se podíváte po nějaké jiné šabloně, novější, která responzivní design podporuje, dnes už je to většina šablon.

Jak nahrát web na server?

Když chcete nahrát web na server, tak se stačí přihlásit do administračního rozhraní FTP, tam kde si platíte doménu nebo spíše hosting a soubory pouze nahrajete z počítače. Pokud máte web na WordPressu nahrajete jak soubory na FTP, tak do databáze. Ale pokud tvoříte web od začátku, tak toto řešení nevyužijete. Stačí koupit doménu, hosting a kliknout si v administraci hostingu na instalovat WordPress, poté máte web vytvořen a už si jej můžete upravovat tak jak potřebujete.

Jak instalovat WordPress do webu?

Tím, že si koupíte doménu a hosting začnete, poté v administraci hostingu najdete instalovat WordPress nebo instalátor aplikací, kde kliknete na WordPress a redakční systém se Vám na web instaluje.

Jak začít s WordPressem?

Jednoduše, po instalaci se přihlásíte do Vašeho webu stylem vaseadresa.cz/wp-admin, poté se ocitnete v hlavní administraci webu, kde uvidíte vlevo menu, tam najdete všechna potřebná nastavení co se týče úprav vzhledu, barev, nastavení menu, vytvoření jednotlivých stránek, vytvoření článků/příspevků, galerii fotek a další.

Jak si stáhnout WordPress?

Stáhnout WordPress můžete i na wordpress.org, ale doporučuji využít snadnější způsob, který nabízí spousta hostingových firem a to je instalace WordPress jedním kliknutím v administraci hostingu.

Jak funguje WordPress?

WordPress funguje skvěle, pomocí něj si zvládnete udělat plně profesionální webové stránky, blog i eshop. Dokonce 30% webových stránek je vytvořeno na WordPressu a web na WordPressu má i Baťa.

Udělat si webovou prezentaci bez nutnosti hledat programátora je dnes díky různým systémům snadné.  WordPress je uživatelsky velice jednoduchý. Redakční systém WordPress je zdarma a můžete si pomocí něj snadno web postavit. Podívejte se na můj postup níže jak vytvořit web krok za krokem, samozřejmě počítejte, že tvorba webu zabere nějaký ten čas, ale stojí to za to.

 

Co budeme k vytvoření webu potřebovat? Doménu, hosting a redakční systém WordPress, také pak nějakou šablonu, ale základní šablonu a editor má WordPress již v sobě nainstalovanou.

Než vytvoříte web s vlastní doménou, měli byste promyslet několik důležitých věcí, které Vám pomohou vyvarovat se problémů, které by se mohly vyskytnout po vytvoření webu. Zamyslete se proč chcete vytvořit web, jaký je cíl webové prezentace a promyslete, koho budete chtít webem oslovit, kdo je cíl, kdo bude na web chodit, komu má web pomoci, kdo na něm bude objednávat služby nebo zboží, jak takové zákazníky oslovíte, jak je zaujmete, aby stránku používali a neodešli, kdo bude tvořit obsah webu, kde vezmete obrázky, grafiku? Jaké funkce web má poskytovat? Má radit zákazníkům? Má poskytnout návštěvníkům návody? Budete psát články, blog natáčet a prezentovat videa? Budete nabízet zákazníkům služby? Budete chtít prodávat zboží?

Co je šablona na web

Šablona = pokud potřebujete profesionální vzhled webových stránek, je dobré se poohlédnout po placených šablonách, weby pak vypadají hodně dobře, jsou rychlé a moderní. Některé šablony jsou zdarma a k jednoduchému webu vám bohatě postačí, jiné jsou placené a lze pomocí těchto šablon vytvořit plně profesionální vzhled webu, cena placených šablon se pohybuje běžně kolem 1000 Kč – 2000 Kč.

Krok1

Vymyslete název domény a vyzkoušejte si názvy, zda jsou volné k prodeji zde.

Pokud je doména volná k prodeji, objeví se vám dole tlačítko REGISTROVAT, na které kliknete.

Krok2

Nyní zakliknete chci webhosting NoLimit (placený, objednávku vyplníte po dokončení objednávky domény)

a všechny tři souhlasy úplně dole a kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok3

Dále zakliknete souhlas s podmínkami registrace doménových jmen a kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok4

Pak přijde krok registrace, zadáte vaše údaje, email, firma, jméno, příjmení, telefon a odkliknete všechny 4 souhlasy dole, opíšete kód z obrázku a kliknete na ZAREGISTROVAT

Krok5

Dále se vám zobrazí obrazovka, kde budete muset vyplnit přihlašovací údaje, které vám během chvilky dorazí do vámi zadaného emailu

Krok6

Po přihlášení budete muset vyplnit znovu své údaje, jméno, adresu, telefon

doklad – typ můžete nechat prázdné

a navolíte si, které údaje mají být skryty v registru domén (když se někdo podívá do registru domén, tak aby tam nebylo vidět např. vaše telefonní číslo)

Kliknete na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok7

Nakonec budete zadávat fakturační údaje, které se objeví na faktuře. Kliknete poté na POKRAČOVAT V OBJEDNÁVCE

Krok8

Dostanete se na stránku, kde se vám zobrazí všechny vložené údaje, vy je zkontrolujete a kliknete na DOKONČIT OBJEDNÁVKU a máte koupenou doménu s hostingem.

Jak nainstalovat WordPress

Krok1

Na Váš email Vám přijdou od Wedos přihlašovací údaje do administrace Wedos. Do administrace Wedos se dostanete na této webové adrese www. wedos.cz a nahoře v pravém rohu najdete a kliknete na zákaznická administrace. Dále vyplníte své přihlašovací údaje – pokud jste již přihlášeni, pokračujte krokem 2

Krok2

Po přihlášení do administrace Wedos najdete a kliknete v levém menu na Webhosting.

Krok3

Zobrazí se Vám seznam všech hostingů, které máte zakoupeny, vyberete příslušný hosting, měl by se jmenovat stejně jako název domény, kterou jste si vybrali. Kliknete na jeho název.

Krok4

Zobrazí se Vám detaily o hostingu, v levém menu najdete a kliknete na Instalátor aplikací (NEW)

Krok6

Kliknete v seznamu níže na WordPress

Krok7

Dále kliknete na tlačítko instalovat

Krok8

Nastavení necháte tak jak je a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Krok9

Dopíšete nutné údaje, doporučuji výchozí jméno Admin smazat a nahradit jiným – nějaké vymyšlené jméno, pod kterým se budete přihlašovat, dále heslo, Váš email, v případě, že se nebudete moci přihlásit Vám na tento email přijde nové heslo. Dopíšete také název a popis webu např. co budete prodávat nebo nabízet za služby, v administraci webu se toto dá následně změnit. Jakmile budete mít vše vyplněné, můžete kliknout na tlačítko Pokračovat.

Krok10

Nyní už stačí jen kliknout na tlačítko Zahájit instalaci.

Krok11

Chvilku počkáte, než se WordPress nainstaluje.

Krok12

Jakmile bude instalace dokončena, objeví se Vám hláška Aplikace byla úspěšně nainstalována. Máte hotovo.

Do emailu Vám přijde informace o zřízení databáze a druhý email o nainstalování WordPress s URl adresou pomocí které se přihlásíte do Vašeho webu a můžete si jej již upravovat k obrazu svému. Běžná adresa pro přihlášení do WordPress webu je www-vasedomena.cz/wp-admin

Přeji hodně štěstí