Jak přidat URL stránku do vyhledávačů

 

Máte nový web a chcete, aby jej vyhledávače jako je Seznam a Google zaregistrovali a zobrazovali ve výsledcích vyhledávání?  Pomohu vám se základem a to jak přidat web do vyhledávačů, jak zaregistrovat URL webu. Už to není pro laiky tak jednoduché. Dříve to bylo raz dva, URL webu se vepsala do formuláře na Seznamu nebo Google a web se začal po několika dnech zobrazovat, bohužel jak roste počet webových stránek, tak je tento způsob neudržitelný a je potřeba prosít weby, o které se majitelé starají a které jsou třeba ladem. Jak tedy pomoci Seznamu a Google se zaregistrováním vašeho webu v co nejkratším čase?

Pokud vyhledávače váš web nezobrazují nemusí to být vždy tím, že by o něm nevěděli. Může to být prostě jen tím, že váš web není dost kvalitní.

Jak zkontrolovat jestli vyhledávače Seznam a Google o vašem webu vědí?
do vyhledávání jak na Seznamu, tak na Google napište toto: site:vasweb.cz a pokud se vám zobrazí nějaké výsledky, tak o webu vědí, ale prostě ho zobrazovat nechtějí.

Pokud by vám vyhledávače nic nenašli, můžete web vyhledávačům nabídnout k indexaci. Indexace je, že vyhledávač o webu ví a zobrazuje jej,
Berme tedy situaci, že vyhledávače o vašem webu ještě nevědí a vy nechcete čekat než jej sami najdou.

Seznam ještě stále bere přidání stránek bez registrace, takže na odkazu níže vložte adresu webu jak s www tak bez www a to je vše, zde je odkaz https://search.seznam.cz/pridej-stranku nebo také zde https://reporter.seznam.cz/wm/ v tomto druhém případě si musíte vytvořit účet.

Google už nepovoluje přidání webu pomocí jednoduchého formuláře. Musíte se tedy nejprve zaregistrovat (vytvořit si účet na Google) a s tímto účtem se přihlásit na stránkách https://search.google.com/search-console/about nechat si vygenerovat kód, který vložíte na server vašeho webu a tím ověříte, že jste vlastníky webu, poté vložíte do horního hledacího políčka url adresu vašeho webu a necháte zkontrolovat web, po kontrole se vám objeví odkaz, že můžete požádat Google o indexaci webu.

Přidání webu do vyhledávačů v dnešní době už nestačí, aby se web začal více zobrazovat ve výsledcích vyhledávání, je potřeba mít na webu hlavně originální texty, také si třeba přejmenovat fotky podle klíčových slov, nejlepší je vytvořit na webu blog a pravidelně doplňovat na web články. Také si zkontrolujte web, jestli jej máte prošpikovaný odkazy, jak odkazovat na stránky interní, tak vložit i nějaké externí odkazy na kvalitní weby a dobré je také si koupit články na jiných kvalitních webech, které jsou zaměřeny podobnou tématikou a odkazovat z nich na váš web, toto není celý výčet SEO vašeho webu, je to takový základ.