Co je základem webu s redakčním systémem WordPress? Samozřejmě dobrá šablona. Proč je DIVI šablona u nás i ve světě tak populární a co vám může nabídnout? To se dozvíte v této recenzi.

Znáte tu situaci také? Hledáte šablony pro WordPress, čtete si o nich detaily a vybíráte vzhled, který by co nevíce padl vašemu vysněnému webu. Když už najdete nějakou hezkou šablonu, která by se vám šikla vzhledem, stáhnete ji, instalujete a vzhled webu vypadá jinak, tak šablonu zkoušíte nastavit tak, aby se vám web líbil, ale ejhle narazíte na nějaké omezení, v nastavení šablony nejde upravit vše a objeví se vám hláška, že je potřeba zaplatit za PRO neboli plnou verzi šablony, teprve poté se vám odemknou další možnosti nastavení. Ale člověk váhá zda zaplatit za šablonu, když nemá jistotu, že ta PRO verze šablony mu plně bude vyhovovat.

Abyste se stále netočili v zakletém kolotoči, tak doporučuji vyzkoušet DIVI šablonu, hodí se téměř pro jakýkoliv webový projekt, má nepřeberné množství nastavení, obsahuje všechny důležité moduly, se kterými si poskládáte web přesně na míru jak potřebujete. DIVI šablona je sice také placená, ale máte 30 dní na vyzkoušení a pokud byste náhodou nebyli spokojeni, necháte si jednoduše vrátit peníze zpět na účet. A to je férové že?

A také dle statistik vyhrává v ČR DIVI, je to skvělé a skvělé je i to, že čím více lidí tuto šablonu používá, tím více návodů najdete na internetu. V ČR používá DIVI 11% webů, dále používá šablonu Hello Elementor 6% webů, šablonu Astra používá 6% webů, šablonu Twenty Seventeen používá 3% webů a zbytek jsou různé ostatní šablony 74%.

%

11% webů na WordPress v ČR používá DIVI šablonu

%

6% webů na WordPress v ČR používá HELLO Elementor šablonu

%

6% webů na WordPress v ČR používá ASTRA šablonu

%

3% webů na WordPress v ČR používá Twenty Seventeen šablonu

%

74% webů na WordPress v ČR používá jiné šablony

,Proč si vybrat DIVI šablonu

Divi je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce používaných šablon pro tvorbu webových stránek v systému WordPress jak v ČR tak na světě. Existuje mnoho důvodů, proč si vybrat právě Divi šablonu:

Editor: Divi má uživatelsky přívětivý editor, funguje velice jednoduše systémem drag-and-drop, což je ideální volba pro začátečníky, laiky i pokročilé uživatele, web designéry. S DIVI editorem je snadné a rychlé vytvářet stránky, pomocí DIVI editoru dostanete téměř neomezeně možností v úpravách webu. DIVI editor je součástí DIVI šablony, funguje zcela jednoduše, systém DRAG&DROP funguje tak, že myší snadno vezmete nějaký prvek jako obrázek, text, ikonu a přesunete ji kam potřebujete. Jednotlivé prvky jako texty, obrázky a další si můžete i kopírovat na jedno klinutí a myší přesunout opět kam potřebujete.

Flexibilita: Divi nabízí mnoho různých funkcí a možností úprav, takže je možné vytvořit téměř jakýkoliv design webových stránek, který si přejete.

Responsivní design: Divi je plně responzivní, takže vaše webové stránky budou vypadat skvěle na všech zařízeních, včetně mobilních telefonů a tabletů. Vytváření responzivních webových stránek je s DIVI šablonu jednoduché. Divi šablony (je jich aktuálně přes 300) jsou ve výchozím nastavení nastaveny responzivně. A dokonce si můžete každý prvek nastavit ještě více podle potřeby. S DIVI dokážete přizpůsobit vzhled každého prvku webu pro počítače, tablety i chytré telefony. V DIVI editoru si můžete překlikávat na zobrazení pro počítač, tablet nebo mobil a ihned můžete kontrolovat jak web na zařízeních vypadá.

Široká podpora: Divi je populární a má velkou komunitu uživatelů, takže pokud máte nějaký problém nebo potřebujete poradit, je velmi pravděpodobné, že najdete řešení na internetu.

Stálé aktualizace: Divi je pravidelně aktualizována a vylepšována, takže se můžete spolehnout na to, že vaše webové stránky budou v bezpečí a budou mít přístup k nejnovějším funkcím.

Šablony: DIVI šablona má v sobě přes 300 hotových šablon, pokud tedy nechcete tvořit vzhled webu zcela od začátku, máte z čeho vybírat a také můžete z hotových šablon jen vyzobávat prvky, které se vám líbí, například tedy u nějakého dema se vám bude líbit jen formulář, tak si nejprve stáhnete tu stránku, kde formulář je a pak si jej zkopírujete na svoji stránku přesně tam kam potřebujete.

Designové prvky/moduly: Divi nabízí i 38 různých modulů jako jsou formuláře, počítadla, mapy, tlačítka, galerie, obrázkový slider – posuvník obrázků, reference, možnost vkládat upoutávky, videa, obrázky, filtrované portfolio, sociální tlačítka, vyhledávání a další, které si jednoduše vyberete kliknutím, vložíte na stránku kam potřebujete a doupravíte si styl jako barvičky, písmo, velikost a další.

Nemusíte umět programovat: Všechny úpravy které na webu uděláte, vidíte ihned a není zde potřeba se učit žádného složitého kódu. Cokoli na webu upravíte a nebude se vám líbit, můžete vrátit zpět nebo úpravy můžete zcela smazat.

Co lze například upravit: téměř vše, tedy rozložení sloupečků, možnost mít sloupečky různě široké, měnit barvu pozadí, velikost, barvu, tučnost, textu, velikost obrázků, nastavit si své záhlaví a zápatí webu jak potřebujete, překrytí obrázků nějakou poloprůhlednou barvičkou například, vkládat si k jednotlivým prvkům stíny, upravit si responzivní design pro mobilní telefony, tablety i počítač, upravit si i třeba zcela jiné zobrazení pro mobil a jiné pro počítač.

Říká se, že je DIVI pomalá: není to tak, tvůrci z Elegant Themes vydávají neustále nové verze šablony a zaměřují se samozřejmě i na rychlost, takže nemusíte mít strach o pomalost webu z hlediska DIVI šablony, DIVI nebude asi nikdy v ničem pozadu, raději si pohlídejte jak velké obrázky na web vkládáte, problém je většinou v nich.

Mínusy: Malý nedostatek je ten, že DIVI editor není kompatibilní s ostatními editory, takže když byste někdy v budoucnu chtěli přejít na jiný editor, nebude to tak snadné, ale na druhou stranu, jakmile vyzkoušíte DIVI, tak uvidíte, že umí opravdu téměř vše co si vymyslíte a na jiný editor nebo šablonu přecházet nebudete potřebovat, protože na 99% to co mají ostatní šablony má i DIVI a vy budete spokojeni.

Celkově lze říci, že Divi je vynikající volbou pro tvorbu webových stránek pro jakýkoliv typ projektu.

Snadné úpravy textů

Jednoduché a intuitivní ovládání pro laiky, ale také nepřeberné množství nastavení prvků pro tvůrce webových stránek!

Rychlé přesouvání prvků Drag&Drop

Stačí chytit prvek myší a přesunout, snadné ovládání a vidíte úpravy ihned!

Podívejte se co dalšího DIVI šablona umí – více o DIVI šabloně