Chcete web na míru nebo ze šablony? Nebo ze šablony, ale upraven na míru? Jakou variantu zvolíte? Trochu jsem vám to zamotala že? Takže jakou variantu zvolíte? Jestli ještě nevíte a chcete se dozvědět podle čeho se rozhodnout jak vybrat web, tak vám to trochu zkusím objasnit a pomoci se rozhodnout jestli máte hledat web ze šablony nebo webové stránky na míru.

Levné webové stránky

Levný web se dá pořídit pomocí HTML šablon, které jsou již hotové a kupují se na různých portálech. Pokud si web nechcete sami spravovat a preferujete levný web, tak doporučuji si nechat vyrobit levný web z HTML šablony. Zde se web tvoří tak, že se vezmou texty a obrázky, které zákazník zašle a vloží se do webu. Z důvodu nízké ceny zde není možnost pro úpravy na míru.

tvorba webových stránek Poděbrady

Levný web s redakčním systémem

Pokud si chcete web sami upravovat, tak je jasnou volbou web s redakčním systémem, musíte tedy sáhnout po šablonovém řešení, protože každý web s redakčním systémem WordPress musí fungovat na nějaké šabloně. Tak to prostě je. Šablon existuje spousty, u většiny levných webů je pravidlem, že se tvoří ze šablon, které jsou zdarma, takže web není moc originální a šablony zdarma mají v sobě vždy nějaké omezení, takže správa vašeho webu se může potýkat s různými problémy a to nejen na začátku, ale i v budoucnu. Proto pokud chce mít web dlouhodobě funkční a rádi byste byli schopni si web sami spravovat, tak doporučuji trvat na placené profesionální šabloně, která je pravidelně aktualizovaná a nehrozí tak, že vám web za rok nepůjde. Levný web s redakčním systémem lze pořídit za nízkou cenu, ale není zde z časových důvodů a právě nízké ceny webu prostor pro úpravy na míru, tak jak si zákazník přeje, dostanete hotové řešení, kde se v podstatě vymění fotky a texty a případně upraví barvy menu, patičky webu a tlačítek.

tvorba webových stránek Poděbrady

Web na míru s redakčním systémem

Doporučuji web na míru, pokud máte třeba již představu jak bude web vypadat, nebo chcete do tvorby webu mluvit/určovat jak bude web vypadat a jaké bude mít funkce. Web na míru s redakčním systémem také potřebuje pro fungování šablonu, je zde možnost tisíce šablon, které jsou profesionální a dražší, proto je nemá každý a dají se upravovat jak zákazník potřebuje. Web je kodérem přetvořen/upraven na míru zákazníkovi, vkládá se většinou vlastní grafika na míru, upravuje se tak, aby byl zákazník spokojen. Zde je cena webových stránek vyšší, ale dostanete dostatek prostoru pro vaše připomínky k webu a možnost vytvořit opravdu originální web profesionální web nebo web s funkcemi na míru. Složitější funkce webu mohou být např. různé kalkulačky hypotečních úvěrů, interaktivní prvky, kdy se např. ikonky nebo cokoli na webu hýbe po přejetí kurzorem myši a spousta dalšího. Jde o dynamické weby, které mají redakční systém, takže jste si schopni např. na webu vyměnit fotku, upravit text, napsat článek a zveřejnit jej ve vašem blogu.

tvorba webových stránek Nymburk

Web naprogramovaný na míru

Poslední varianta je vhodná spíše pro větší společnosti, protože je časově náročná a hodně drahá. Ale dostanete web kompletně naprogramovaný na míru od A do Z, to znamená, že cokoli si vymyslíte, tak vám programátor dodá, vytvoří vám web kompletně na míru na 100% podle vašich požadavků. Zde se vyplatí sáhnout v případě, že chcete nějaký hodně složitý neobyčejný web, který bude mít velice složité funkce, které nejsou běžně na webech vidět. Většinou jde o statický web, který si jen tak sami nemůžete spravovat, pokud nerozumíte, alespoň trochu programování.

Už víte jaký je lepší web? Jaká varianta je pro vás ta nejlepší? Doufám, že jsem vám pomohla trochu rozčlenit typy webových stránek a objasnit jaký web je pro vás ten nejvhodnější.