Úvod » Drobečková navigace » Jak změnit odkaz URL na hlavní stránku webu v drobečkové navigaci od YoastSEO

Jak změnit odkaz URL na hlavní stránku webu v drobečkové navigaci od YoastSEO

V tomto článku Vám ukáži, jak si přidat do stránek drobečkovou navigaci pomocí pluginu Yoast SEO. Navíc Vám vysvětlím jak si můžete odkaz změnit místo odkazu hlavní stránky webu na jinou stránku.

Jak přidat drobečkovou navigaci

Chcete-li si přidat drobečkovou navigaci, instalujte si nejprve plugin Yoast SEO a musíte ještě povolit drobečkovou navigaci v nastavení Yoast SEO. Ve výchozím nastavení je toto zakázáno.

V administraci WordPress jděte do Yoast SEO>Vzhled hledání>Drobečková navigace a klinete na povolit drobečkovou navigaci.

Jak nastavit vlastní URL v drobečkové navigaci

Když chcete změnit odkaz v drobečkové navigaci od  Yoast SEO, tak stačí zadat kód níže do functions.php

V základu má drobečková navigace nastavenu domovskou stránku webu, vezmeme si příklad, že třeba chcete změnit místo odkazu na úvod odkaz na stránku služeb, změníte si hodnoty např. takto:

‚url‘ => home_url(‚/sluzby/‘),
‚text‘ => ‚Služby‘,

add_filter( 'wpseo_breadcrumb_links', 'my_custom_breadcrumb_links' );
function my_custom_breadcrumb_links( $links ) {

  $breadcrumbs[] = array(
    'url' => home_url('/tady-bude-url-kterou-chcete-pridat'),
    'text' => 'Zde si zadejte jak se bude zobrazovat název',
  );

  array_splice( $links, 0, 0, $breadcrumbs ); //Prepend array to begin

  return $links;
}

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.

Radka Jiránková

webdesigner, udelam-web.cz