Nově při založení Google Analytics se Vám automaticky založí nový typ Google Analytics 4 nebo také Google Analytics web a aplikace, který je ještě v beta verzi.

Jelikož moc článků s nastavením pro tento nový typ služby a ještě ve zkušební verzi ještě není, tak by Vás mohlo zajímat jak si aktivovat klasický typ služby Google Analytics nazývaný Google Analytics Universal.

Jak na to: založíte si účet u Google pokud jej ještě nemáte, jinak pokud jej máte tak půjdete na tento web https://analytics.google.com/analytics/web/

Budete pokračovat podle průvodce, zadáte název účtu např. název Vašeho webu, zakliknete data, která máte zájem sdílet, pak předete na další krok.

Zadáte název služby, např. název Vašeho webu, dále Česko, měna CZK a nyní je ten bod kdy je potřeba rozkliknout dole rozšířené možnosti, kde se Vám objeví volba vytvoření služby Universal Analytics, což zakliknete, zadáte adresu vašeho webu a zde doporučuji zadat vytvoření služby Google Analytics 4 a služby Universal Analytics, protože do budoucna bude Google Analytics 4 určitě frčet.

 

Dále kliknete na další krok, zadáte velikost firmy a údaje, které plánujete měřit, nakonec klinete na tlačítko vytvořit.

Máte hotovo.