Jak přidat url stránku do vyhledávačů

Máte nový web a chcete, aby jej vyhledávače jako je Seznam a Google zaregistrovali a zobrazovali ve výsledcích vyhledávání?  Pomohu vám se základem a to jak přidat web do vyhledávačů, jak zaregistrovat URL webu. Už to není pro laiky tak jednoduché. Dříve to bylo raz dva, URL webu se vepsala do formuláře na Seznamu nebo Googlu a web se začal po několika dnech zobrazovat, bohužel jak roste počet webových stránek, tak je tento způsob neudržitelný a je potřeba prosít weby, o které se majitelé starají a které jsou třeba ladem. Jak tedy pomoci Seznamu a Googlu se zaregistrováním vašeho webu v co nejkratším čase?

Seznam ještě stále bere přidání stránek bez registrace, takže na odkazu níže vložte adresu webu jak s www tak bez www a to je vše, zde je odkaz https://search.seznam.cz/pridej-stranku

Google už nepovoluje přidání webu pomocí jednoduchého formuláře. Musíte se tedy nejprve zaregistrovat (vytvořit si gmailový účet) a s tímto účtem se přihlásit na stránkách https://search.google.com/search-console/about nechat si vygenerovat kód, který vložíte na server vašeho webu a tím ověříte, že jste vlastníky webu, poté vložíte do horního hledacího políčka url adresu vašeho webu a necháte zkontrolovat web, po kontrole se vám objeví odkaz, že můžete požádat Google o indexaci webu.