Chcete si nainstalovat na svoji doménu redakční systém WordPress? Jde to snadno například u společnosti Wedos najdete instalaci na pár kliknutí.

Níže najdete podrobný návod krok za krokem jak instalovat u Wedos redakční systém WordPress.

Web s redakčním systémem WordPress

Abyste si mohli sami svůj web upravovat, psát na něj články a zvěřejňovat je, vkládat nové zboží do eshopu, měnit kontaktní údaje na stránce „Kontakt“, měnit fotografie na webu se u vás ve firmě změní pracovník, je potřeba web postavit na nějakém redakčním systému, jeden z nejoblíbenějších a uživatelsky velice příjemných (jednoduchých na ovládání) je systém WordPress. WordPress si představte, že je takový mozek celého webu, můžete pomocí tohoto systému opravdu upravovat téměř cokoli. Když koupíte doménu a hositng, tak si pak můžete WordPress na váš „web“ (neboli na server) snadno nainstalovat jednoduché to je např. u firmy Wedos, kde jde instalovat WordPress na jedno kliknutí.

S WordPressem nešlápnete vedle, je to nejrozšířenější systémem na tvorbu webových stránek, zhruba 30% všech webových stránek je postaveno na WordPressu. Tento redakční systém je velmi oblíbený, protože jeho ovládání je intuitivní a snadno pochopitelné, jednoduchý web si dokáže vytvořit i naprostý laik. WordPress je velmi flexibilní, protože se dá sehnat mnoho rozšíření zdarma a tak si postavíte velice rychle web na míru a co je nejlepší, tento systém je neustále vylepšován a modernizován početnou skupinou programátorů z celého světa.

WordPress je zdarma, kdokoli si jej může stáhnout a vytvořit si jakýkoli web bez žádného omezení.

Jak nainstalovat WordPress u Wedos

Krok1

Předpokládám, že máte již koupenou doménu a hosting, pokud ne, tak se podívejte na návod jak vytvořit webové stránky.

Po koupi domény a webhostingu vám přijdou od Wedos přihlašovací údaje do administrace Wedos. Do administrace Wedos se dostanete na této webové adrese www.wedos.cz a nahoře v pravém rohu najdete a kliknete na odkaz zákaznická administrace. Přihlásíte se dle zaslaných údajů z emailu – pokud jste již přihlášeni, pokračujte krokem 2

Krok2

Když se vám podařilo se přihlásit do administrace Wedos, tak se podívejte na levé menu, kde bude napsáno „Webhosting“, na to klinete.

Krok3

Otevře se vám nabídka se seznamem všech vámi zakoupených hostingů, jmenují se podle názvů domén, vyberete příslušný hosting, název by se tedy měl shodovat s názvem koupené domény, na kterou budete chtít WordPress instalovat. Kliknete na název hostingu.

Krok4

Objeví se detailní informace o hostingu, v levém menu najdete a kliknete na Instalátor aplikací (NEW)

Krok6

Kliknete v seznamu níže na WordPress

Krok7

Dále kliknete na tlačítko instalovat

Krok8

Nastavení necháte tak jak je a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Krok9

Dopíšete nutné údaje, doporučuji výchozí jméno Admin smazat a nahradit jiným – nějaké vymyšlené jméno, pod kterým se budete přihlašovat, dále heslo, Váš email, v případě, že se nebudete moci přihlásit Vám na tento email přijde nové heslo. Dopíšete také název a popis webu např. co budete prodávat nebo nabízet za služby, v administraci webu se toto dá následně změnit. Jakmile budete mít vše vyplněné, můžete kliknout na tlačítko Pokračovat.

Krok10

Nyní už stačí jen kliknout na tlačítko Zahájit instalaci.

Krok11

Chvilku počkáte, než se WordPress nainstaluje.

Krok12

Jakmile bude instalace dokončena, objeví se Vám hláška Aplikace byla úspěšně nainstalována. Máte hotovo.

Do emailu Vám přijde informace o zřízení databáze a druhý email o nainstalování WordPress s URl adresou pomocí které se přihlásíte do Vašeho webu a můžete si jej již upravovat k obrazu svému. Běžná adresa pro přihlášení do WordPress webu je www-vasedomena.cz/wp-admin

Přeji hodně štěstí