Úvod » Různé » Nefungující affiliate odkazy

Nefungující affiliate odkazy

Máte osobní blog na WordPressu a využíváte affiliate odkazy, které vám přestaly fungovat? 

Ve WordPressu je nová funkce z bezpečnostních důvodů, která ale tyto odkazy ničí. Jde o odkazy tevícající se do nového okna.

WordPress automaticky přidá tyto dva kódečky rel = „noopener“ nebo rel = „noreferrer“ které slouží hlavně k „ochraně“ návštěvníků webu před možným přesměrováním vaší stránky na škodlivou adresu URL.

Jak toto vyřešit? Buď přestat používat odkazy, které se otevírají do nového okna nebo pluginem a nebo úpravou souboru functions.php

1. Úprava pomocí pluginu

plugin Remove noreferrer from the links in posts, pages, comments stáhnete z oficiálního webu wordpress.org nebo jej najdete přímo v sekci vašeho webu pod pluginy, instalace a zadáte název remove noreferrer

 

 

2. Úprava bez pluginu

Do souboru functions.php ve vaší child theme vložíte tento kód a pak ještě ručně musíte smazat z obalených odkazů noreferrer a uložit, protože se odkazy zpětně neopraví.

//This code removes noreferrer from your new or updated posts 
function my_targeted_link_rel($rel_values) { 
return 'noopener'; 
} 
add_filter('wp_targeted_link_rel', 'my_targeted_link_rel',999);

 

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.

Radka Jiránková

webdesigner, udelam-web.cz