Úvod » Různé » eRouška – pomozte chránit sebe i ostatní, myslete hlavně na ty dříve narozené

eRouška – pomozte chránit sebe i ostatní, myslete hlavně na ty dříve narozené

eRouška je mobilní aplikace zdarma, kterou si může snadno nainstalovat na váš mobilní telefon. eRouška by měla lépe pomoci hygienikům, protože dokáže rychleji dohledávat lidi, kteří přišli s nakaženými koronavirem do styku a u kterých hrozí velké riziko nákazy.

Stačí si ji stáhnout z Obchodu Play (v případě většiny telefonů, které běží např. na Androidu) a aplikaci nechat běžet na pozadí, to znamená, že ji po stažení otevřete a vrátíte se rychlým tlačítkem zpět na hlavní obrazovku, aplikace není vidět, ale běží a pomocí Bluetooth si dokáže zapamatovat další aplikace eRouška, se kterými se setká, to znamená, že čím více nás bude mít aplikaci aktivní, tím lépe lze dohledávat rizikové kontakty. Pokud přijdete do kontaktu s rizikovou osobou, aplikace vás dokáže upozornit a vy tak můžete chránit své okolí a svoji rodinu.

Co je eRouška

eRouška tu už jednou byla, ano verze 1.x, nic moc dobře to bohužel nedopadlo, nebylo moc propagace, takže lidé o tom třeba nevěděli nebo ti aktivní co si aplikaci nainstalovali zjistili, že si např. hygiena nestahuje z aplikace výstupy. eRouška 2.0 – nyní je to větší a lépe vymyšlené, jak marketing, tak to hlavní, že aplikace není tolik závislá na hygieně. Aplikace má velké plus a to, že nijak razantně nevybíjí baterii na mobilním telefonu, běží na pozadí a můžete tak svůj telefon úplně normálně používat. eRouška funguje naprosto anonymně a dokáže vás upozornit na možné nakažení, protože dokáže zpětně dohledat, kdy jste se setkali s osobou, která měla zapnutou také tuto aplikaci a zjistila, že je nakažená koronavirem.

erouška

eRouška je anonymní

Každý, kdo používá eRoušku a nakazí se virem COVID-19, tak mu hygiena poskytne jedinečný kód, který osoba musí zadat do aplikace eRouška a poté tato aplikace pošle varování všem lidem, kteří s touto nakaženou osobou přišli do styku.

eRouška je anonymní, to znamená, že neukládá žádné vaše osobní údaje jako telefon, jména a další, dokáže, ale zaznamenat perfektně, kdy jste byli u nakažené osoby, jak blízko a k tomu přiřadí právě anonymní identifikátor.

eRouška má smysl

eRouška dokáže informovat i ty kontakty, které vůbec nakažený nezná a nedokázal by je tedy hygieně nahlásit, např. ty kontakty, se kterými jel nakažený v autobuse, vlaku nebo ty kontakty, se kterými byl ve stejné restauraci. eRoušku tedy rozhodně nezatracujte, dokáže být dobrým pomocníkem v boji proti tomuto zákeřnému viru a i kdyby pomohla zachránit jen jediný život, tak má smysl těch pár minut obětovat a nastavit si ji na svém telefonu!

Obecně nejen k eRoušce, ale i k rouškám určeným na hubu

Myslete! Myslete nejen na sebe, ale i na ostatní, když se na to všichni vybodneme, tak se to tu bude šířit nekontrolovatelně, což se už děje, zamyslete se nad sebou, nad tím co je pro vás v životě důležité a snažme se všichni chránit jak sebe, tak ostatní.

Já sama, když přijdu do restaurace, tak slyším, to je děs ty roušky, tady to nemusíte nosit, je to hrůza, nedá se to vydržet a když přijdu do obchodu tak mi hlásí už u dveří, tady roušku nemusíte to je v pohodě! Cože? říkám si, že se mi to jen zdá.. Tolik lidí co na to kašlou.. Asi nemají doma rodiny, lidi, kteří jsou oslabení nebo mají nějakou nemoc, cukrovku, vysoký tlak, děti, rodiče nebo babičky a dědy. Nebo jim to je jedno? To mi opravdu hlava nebere.

Je lehké na to kašlat, mít plno nesmyslných a namachrovaných keců, že tady rouška není potřeba ha ha ha a tak.. jenže pokud se to bude týkat i vašich příbuzných, tak už jen zbudou oči pro pláč. Nikdo nechceme, aby naše babičky a dědové jeli autobusem a někdo komu je to jedno na ně zakašlal a nakazil je a když to nechápete, tak si to obraťte na sebe a svoji rodinu, chcete, aby cizí lidi, kteří jsou nezodpovědní nakazili vaši rodinu? Udělejte si o tom obrázek sami, popřemýšlejte a něco se sebou dělejte.

Aplikaci eRouška můžete stahovat na odkazech níže. Já do toho jdu, celou situaci beru vážně a appku jsem si stáhla, no a rozhodně mě to nijak nepoškodilo.

A co vy? Stáhnete si appku nebo tyhle věci rezolutně odmítáte?

Napište mi do komentářů, docela by mě zajímalo jestli o téhle appce víte, co si o tom myslíte a jak se k tomu postavíte?

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tady ještě návod jak na to:

v aplikaci na telefonu najdete Obchod Play, měli byste jej najít pokud používáte mobilní telefon s Androidem.

Jakou šablonu doporučuji pro tvorbu webových stránek na WordPress:

Šablonu doporučuji proto, že s ní mám osobní zkušenosti, sama stavím většinu webových stránek na této šabloně, dokážete totiž postavit webové stránky na míru, šablona je v češtině, stále se vyvíjí, najdete neuvěřitelně mnoho návodů, se šablonou dokážete téměř kouzlit.

Divi WordPress Theme

Máte problém s webem?

Objednejte si mé služby:

tel.: 734332360

Radka

Radka

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.