Úvod » Divi šablona » Jak upravit špatný překlad pro komentáře u DIVI šablony, když nefunguje interpunkce

Jak upravit špatný překlad pro komentáře u DIVI šablony, když nefunguje interpunkce

Překlad u DIVI šablony dokáže občas pěkně pozlobit, takže pokud máte na webu místo Komentáře napsáno komentáøù, tak zpozorněte jak to jde opravit.

Tento návod je určen pro Divi šablonu. Pokud chcete upravit češtinu, nefunguje vám třeba interpunkce.

Stáhněte si z FTP v languages soubor cs_CZ.po, upravte si jej ku obrazu svému v programu POEDIT a nakopírujte si soubor .po i soubor .mo do vaší child šablony. Pamatujte, že cestu k souboru cs_CZ musíte zachovat i ve vašem child tématu takže DIVI/includes/builder/languages).

Pokud nemůžete najít soubor .po, ale soubor .mo jste našli, tak si můžete soubor .mo převést do souboru .po přes web https://ezgif.com/mo-to-po

POEDIT vám při uložení souboru .po automaticky uloží i soubor .mo, oba nakopírujete do stejné složky např. DIVI-child/includes/builder/languages.

Pak vložíte tento kód do souboru functions.php, který máte zase ve složce child šablony, pokud soubor functions.php ještě v child šabloně nemáte, tak si jej zkopírujte z DIVI šablony, najdete jej přímo ve složce DIVI.

Kód je:

 

function my_lang_function() {
load_child_theme_textdomain( ‚Divi‘, get_stylesheet_directory() . ‚/lang‘ );
load_child_theme_textdomain( ‚et_builder‘, get_stylesheet_directory() . ‚/includes/builder/languages‘ );
}
add_action( ‚after_setup_theme‘, ‚my_lang_function‘ );

Moje motto: „Tvorba webových stránek ubírá mi spánek“. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát „blog“, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.

Radka Jiránková

webdesigner, udelam-web.cz