Úvod » Divi šablona » Jak nahrát vlastní písmo DIVI šablona

Jak nahrát vlastní písmo DIVI šablona

Chcete nastavit vlastní typ písma v DIVI šabloně? Přizpůsobte si font písma v DIVI šabloně podle sebe.

Budeme brát, že např. tvoříte nový příspěvek a nadpis budete chtít ve fontu Machow, který si stáhnete např. zdarma z webu https://www.fontspace.com/

Stojíme tedy v rozpracovaném příspěvku, který upravujeme pomocí DIVI builderu.

Nadpis máme vytvořen v H2 (viz obrázek heading2, to si můžeme zvolit co chceme, ale až to budeme upravovat, tak musíte koukat co upravujete a zakliknout taky H2, jinak se vám jakoby změny nebudou projevovat) 

Nyní jdeme do karty Návrh>Text k položkám klikneme na H2 dále na Nadpis písmo (v základu je nastaveno na DEFAULT) název “Default” rozklikneme

A objeví se nám spousty písem, která můžeme nastavit, ale my chceme vlastní písmo, které jsme si stáhli, takže klineme na nahrát

Dále vepíšeme náš název písma, doporučuji třeba napsat A-neco, protože jinak ho budete sáhodlouze hledat ve strašném množství fontů a pokud začnete písmenem A, tak jej budete mít zobrazen vždy na začátku dlouhé fronty písem.

Dále vybereme z místa v počítači (kam jsme si stažený font uložili) písmo a ještě zkontrolujte jestli je písmo ve formátu .ttf nebo .otf, tyto typy jsou povoleny a můžeme vesele nahrávat, pak už jen uložíme a máme hotovo.

Jakou šablonu doporučuji pro tvorbu webových stránek na WordPress:

Šablonu doporučuji proto, že s ní mám osobní zkušenosti, sama stavím většinu webových stránek na této šabloně, dokážete totiž postavit webové stránky na míru, šablona je v češtině, stále se vyvíjí, najdete neuvěřitelně mnoho návodů, se šablonou dokážete téměř kouzlit.

Divi WordPress Theme

Máte problém s webem?

Objednejte si mé služby:

tel.: 734332360

Radka

Radka

Moje motto: “Tvorba webových stránek ubírá mi spánek”. Baví mě tvorba webových stránek s redakčním systémem WordPress a vše kolem webů takže grafika, SEO optimalizace a protože jsem bývalá účetní, tak samozřejmě i troška číslíček v marketingu a PPC kampaně. To co umím předávám i dále a to pomocí školení WordPress a také jsem se odhodlala a začala už konečně psát “blog”, za který mě strýček Google nebude mít rád, protože nejsem žádný pisálek a ty mé příspěvky jsou hodně stručné bez omáčky okolo, tak alespoň doufám, že jsou výstižné. Na druhou stranu ten můj blogíček funguje hlavně pro mě jako takový vzpomínáček.